MXGP: Tim GAJSER ukończył VN RIGE na 13. miejscu

W pierwszym wyścigu o Grand Prix Rygi w klasie elity MXGP Tim Gajser miał spore problemy i po upadku został bez rankingu. W drugim biegu zajął piąte miejsce. W klasyfikacji generalnej zajął 13.

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej m.in pandemia covid-19, to mistrzostwo MXGP ciąg dalszy w tym tygodniu w Łotysze. W drodze do do Kegums odbędą się w sumie trzy wyścigi, teren jest ten sam, ale tory będą miały inną konfigurację. Był na pierwszym łotewskim teście trzy dni temu Geiser pozostał bez zwycięstwa po błędzie w drugim biegu, ale był nieruchomy druga, ale wczoraj przeszedł na emeryturę po wypadku w pierwszym przejeździe i zakończył z najgorszym finiszem sezonu.

Pierwsza część Grand Prix Rygi dostał Włocha Antonio Cairoli, drugi był Francuzem Roman Febvre, a trzecim liderem w klasyfikacji generalnej jest Holender Jeffreya Herlingsa. Geiser (Honda) zapewnił sobie piątą pozycję startową w drugim treningu, ale już na początku wyścigu miał sporo problemów i spadł na 22. miejsce. W międzyczasie był już wśród piętnastu, ale znowu zsunął się po drabinie, a potem go zatrzymał kolejny upadek a mistrz świata za cztery minuty zrezygnowany.

Tym razem Tim Gajser nie miał swojego dnia w Kegums.

Udało się w drugim biegu do Gajsera znacznie lepiej, choć nie ingerował w walkę o podium. Ostatecznie był piąty, Litwin wygrał Arminasa Jasikonisa przed Szwajcarami Jeremy'ego Seewera i Holendrzy Herlings.

W sumie wygrał wyścig Antonio Cairoli z 43 punktami był drugi Jeremy'ego Seewera z 40, a trzeci z takimi samymi wpływami Jeffreya Herlingsa. Ma w sumie Śledzie już na pierwszym miejscu 170 punktów, Geiser jest s 142 w innym miejscu, Kairoli ale jest z 129 trzeci.