OŚWIADCZENIA najszybszej trójki w wyścigu o Grand Prix EIFLA

Po wyścigu na torze Nürburgring wiele rzeczy się zmieniło. Hamilton wygrał przed Verstappenem, wyrównując rekordowe 91 zwycięstw Schumachera w F1.

Wygląda na to, że mistrzostwo też jest przesądzone, bo Bottas teraz już pozostaje w tyle za Brytyjczykami 69 punkty. Trzecie miejsce poszło Ricciard, który zajął pierwsze podium dla Renault po 2011 roku i powiedział, że czuł się tak, jakby po raz pierwszy stanął na podium. Zobaczmy, co najszybsza trójka miała do powiedzenia na temat wyścigu na legendarnym niemieckim torze:

Lewis Hamilton (Mercedes) - 1. miejsce

Jeśli to jest Ricciardo po wyścigu o Grand Prix Eifel czułem się, jakbym stanął na podium po raz pierwszy, to było dla Hamilton wszyscy razem jako pierwsza wygrana: „Kiedy przekroczyłam linię mety, ogarnęły mnie emocje. Byłem bardzo szczęśliwy, że wygrałem. W tym momencie wydawało się, że to pierwsze zwycięstwo. Zapominasz o wszystkim innym”. Był też bardzo szczęśliwy prezenty od rodziny Schumacherów"Pamiętam wszystkie jego zwycięstwa w telewizji” powiedział Hamilton. Teraz, według statystyk, odniesionych zwycięstw z siedmiokrotnym mistrzem świata.

Max Verstappen (Red Bull) - 2. miejsce

Drugie miejsce Max Verstappen: „Drugie miejsce było naszym maksimum. – Fot. HB Press

Drugie miejsce Max Verstappen miał kilka komentarzy na temat tego, co wydarzyło się podczas samego wyścigu. Podczas fazy samochodu bezpieczeństwa kilku kierowców skarżyło się, że opony zbyt mocno się chłodzą. Verstappen wyjaśnia: „Tor był bardzo zimny, a opony były zimne już po wyjeździe z boksów. Nie rozumiałem, dlaczego samochód bezpieczeństwa był tak długo wyłączony. Samochód Norrisa już dawno zniknął z miejsca, w którym się zatrzymał. Rozumiem, że chcieli zmniejszyć dystans między zawodnikami, ale jest to dość niebezpieczne, gdy opony tych samochodów są tak zimne. Będziemy to dalej analizować”.

Daniel Ricciardo (Renault) - 3. miejsce

australijski od zwycięstwa w Monako w maju 2018 r nie był na podium. „Po raz kolejny czuję się, jakbym po raz pierwszy stanął na podium. W końcu wszystko ułożyło się w całość, przynajmniej z grubsza tak, jak chcieliśmy”. - powiedział z szerokim uśmiechem na twarzy. To pierwsze podium fabrycznego zespołu Renault od trzeciego miejsca Nick Heidfeld w Malezji w 2011 roku. A jaki tatuaż zrobi sobie teraz Cyril Abiteboul, kto przegrał zakład z Australijczykiem? Ricciardo ujawnił, że tak będzie tatu zdecydowanie coś miał Niemiecki dotyk.

Dodaj odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. * Oznacza pole wymagane

EIFLA Grand Prix, wyścig: HAMILTON równa się rekordowi SCHUMACHERA ze zwycięstwem

MotoE, 2. wyścig GP Francji: TUULI wygrał po raz pierwszy, mistrz TORRES!