IndyCar: Romain GROSJEAN na POLE POSITION w swoim jedynym trzecim wyścigu

Były kierowca Formuły 1 Romain Grosjean zdobył swoją pierwszą pozycję startową w swoim trzecim wyścigu w NTT IndyCar Series.

Francuski zaraz po rozpoczęciu końcowej części kwalifikacji (Szybka szóstka ognistego kamienia), w którym rywalizuje sześciu najszybszych zawodników Indianapolis GP pokazał, że będzie twardym orzechem do zgryzienia dla wszystkich, ponieważ udało mu się przekroczyć czas tylko 69,7636 sekund Józefa Newgardena z czasem 69,5665 sekund.

Był w następnej próbie Grosjeankto jeździ dla zespołu Wyścigi Dale'a Coyne'a, jeszcze szybciej i pokonał Newgarden o 0,1269 sekundy, zajmując trzecie miejsce Jack Hay (Meyer Shank Racing Honda) i zajął czwarte miejsce Alex Palu (Chip Ganassi Racing Honda).

To był Grosjeanov pierwsze oficjalne pole position po 2011 roku, kiedy jeszcze wjechał Seria GP2 i pierwsza najlepsza pozycja startowa dla zespołu Dale Coyne Racing po pole position Sebastien Bourdais podczas Grand Prix Phoenix 2018.

Romain Grosjean po ponad dziesięciu latach ponownie wystartuje z pierwszej pozycji startowej.

Kolega z drużyny Grosjeana również spisał się dobrze Scotta McLaughlina, który zajął piąte miejsce z opóźnieniem 2.744 tysięcznych sekundy za Francuzem. Lider mistrzostw Seria NTT IndyCar, Scott Dixon, tym razem nie zakwalifikował się do pierwszej szóstki.