Marc MARQUEZ pozostaje KRÓLEM SACHSENRING z WYJĄTKOWYM zwycięstwem w NIEMCZECH

Marc Marquez jest włączony Grand Prix Niemiec wygrał po raz pierwszy po dziewięciomiesięcznej nieobecności w wyścigach MotoGP, a Hiszpan jest taki na torze wyścigowym Sachsenring gorset niepokonany przez niesamowite 11 lat kolejno. Zawodnik Hondy objął prowadzenie na pierwszych okrążeniach wyścigu, a następnie narzucił rywalom zbyt wysokie tempo, zbliżając się do niego na mecie Miguel Oliveira (KTM). Mimo to ukończył wyścig na podium Fabio Quartaro.

Marquez nigdy nie przegrał z Sachsenringiem od 2010 roku, choć po sobotnich kwalifikacjach powiedział, że nie wierzy, by dobra passa utrzymała się po tegorocznym teście. Wyścigówka Hondy wygrał po raz pierwszy od 581 dni od GP Walencji 2019, kończąc jeden z najtrudniejszych okresów Hondy.

Po starcie objął prowadzenie w wyścigu Aleix Espargaro (Aprilia), podczas gdy Marquez awansował z piątego miejsca na drugie. Pod koniec pierwszego okrążenia wyprzedził także prowadzącego Espargaro, który na kolejnym okrążeniu ponownie objął prowadzenie i stracił je pod koniec, ponieważ Marquez był zdeterminowany, aby przebija się do czołówki i zyskuje przewagę.

To jest dla wiodącej pary Jack Miller wyprzedził na ósmym okrążeniu Johann Zarco, Miguel Oliveira ale zrobił to zaledwie kilka zakrętów później. Miller i Oliveira wyprzedzili Espargaro na dziesiątym okrążeniu, a Quartararo spadł na szóste miejsce, gdzie atakował Brad spoiwo.

Są na torze krople deszczu pojawiły się w ósmej rundzie, co Marquez wykorzystał do zwiększenia swojej przewagi. Na dziesiątym okrążeniu czas ten wzrósł do 1.5 sekundy, aw międzyczasie Oliveira przebił się na drugie miejsce i wyruszył na polowanie na kierowcę Hondy.

Podczas wyścigu nie padał deszcz, a Marquez zwiększył przewagę do dwóch sekund na 15. okrążeniu, a Quartararo zaczął przebijać się do czołówki. Młynarz nie mógł już utrzymać tempa czołowych zawodników, więc na 19 okrążeniu wyścigu musiał ustąpić trzeciego miejsca Quartararo. Oliveira nieznacznie zmniejszył przewagę Marqueza, na 5 okrążeń do końca zabrakło tylko nieco ponad sekundy, a Marquez powoli zaczął tracić przyczepność na oponach. Mimo to Hiszpan przyspieszył i na 28. okrążeniu powiększył przewagę do 1.5 sekundy, po czym Oliveira zrezygnował z pościgu.

W ten sposób Marquez świętował zwycięstwo kontynuuje odbudowę po najtrudniejszym okresie swojej kariery, a Oliveira się zgodził trzecie z rzędu miejsce na podium. Quartararo ostatecznie zajął trzecie miejsce, aby zwiększyć swoją przewagę w punktacji Pucharu Świata, gdzie teraz prowadzi z 22-punktową przewagą przed Zarco, który pod koniec wyścigu spadł na ósme miejsce, i jeszcze o 9 przed Millerem.

Marc Marquez awansował na dziesiąte miejsce i do tej pory zbierał 41 punkty, co oznacza, że ​​jest za liderem Quartararo o 90 punkty.

Binder zajął czwarte miejsce, mimo że rozpoczął wyścig z trzynastego miejsca, a obaj ukończyli wyścig za nim Franciszka Bagnaia i Millera, Aleixa Espargaro ale był siódmy.

Aktualny mistrz świata Joanna Mir rozpoczął wyścig z 16. miejsca, ale wcześniej ukończył go na dziewiątym miejscu Paul Espargaro na innej Hondzie i kolegach z zespołu Alex Rins. Nadal zdobywali punkty w wyścigu Jorge Martin, Takaaki Nakagami, Valentino Rossii Luca Mariniego.

Maverick Vinales pojechał kolejny wyścig do zapomnienia, bo ostatecznie był dopiero dziewiętnasty, wciąż o miejsce za nim Franco Morbidelli na Petronas Yamaha.

Wycofał się z wyścigu jako pierwszy Lorenza Savadoriegoi jeszcze raz Danilo Petrucci in Alexa Marqueza, który zderzył się.