WRC Rally MONZA: Sebastien OGIER ÓSMY MISTRZ ŚWIATA!

Sebastien Ogier został rajdowym mistrzem świata po raz ósmy w ciągu ostatnich dziewięciu lat, odnosząc z trudem zwycięstwo na torze Monza.

Kierowca zespołu Toyoty, Sebastian Ogier, jest mistrzem świata w rajdach na sezon 2021. Francuz wygrał rajd we Włoszech w niedzielę pod koniec swojej kariery jako kierowca regularny w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC) Monzakoronując go po raz ósmy w ciągu dziewięciu lat Mistrz WRC.

Za Ogier było to 54. zwycięstwo w 169. Rajdowych Mistrzostwach Świata, a także 200. zwycięstwo francuskiego kierowcy w Mistrzostwach Świata. Na drugim miejscu był jego kolega z drużyny i jedyny pozostały pretendent do tytułu, Elfyna Evansa, który podobnie jak w zeszłym roku musiał zadowolić się tytułem wicemistrza.

Był na mecie Ogier w środku całej uroczystości nieco zdezorientowany. „Wygraliśmy rajd czy nie?! W całym moim podekscytowaniu nie usłyszałem nawet tego, co powiedział w radiu Kaj Lindström, lider zespołu. Nie wiem co powiedzieć – to niesamowite.”

Sebastien Ogier zdobył w ostatnich dziewięciu sezonach aż osiem tytułów mistrza świata. - Zdjęcie: WRC

W momencie świętowania było Ogier przypomniał również o swoim długoletnim pilotem Julien Ingrassia, który w końcu zakończy karierę i w przyszłym roku kiedy to zrobi Ogier startując tylko w rajdach indywidualnych, nie usiądzie już obok ośmiokrotnego mistrza WRC. „Ten facet to prawdziwa legenda” jest Ogier na swój sposób oddał hołd swojemu długoletniemu partnerowi w samochodzie wyścigowym.

Toyota jest z podwójną wygraną po 2018 roku po raz drugi w obecnym okresie WRC zdobył tytuł mistrza świata w mistrzostwach producentów. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej przypadło zawodnikowi Hyundai, Dania Sorda.