Testy ABU DABI: Drugi dzień - wierz lub nie - najszybszy HAAS!

Wraz z końcem dzisiejszego drugiego dnia testów w Abu Zabi, sezon Formuły 1 zakończył się najlepszym czasem rundy Haas. Sebastian Vettel jako jedyny przerwał testy z powodu problemu technicznego.

Jak tak ten sezon Formuła 1 nie byłaby wystarczająco szalony, zakończone na Najlepszy czas zespół wyścigów samochodowych Haas, osiągnięty przez młodzieńca Ferrari Robert Szwartzman, który również jeździł wczoraj dla Ferrari. I należy dodać, że tak jest Rus również siedział w jedyny samochód wyścigowy w tym roku z 13-calowymi kołami. Ker Haas wczoraj nie jeździł z żadnym młodym zawodnikiem, z którym dzisiaj mogli konkurować jako jedyny zespół dwa samochody wyścigowe.

Jednak wszyscy pozostali zawodnicy rywalizowali z przerobione samochody wyścigowe, z którymi testowali nowe 18-calowe opony Pirelli. Z czasem 1:25.348 minut Shwartzman był o 0,461 sekundy szybszy niż Lando Norris w McLaren, a także szybszy niż zwykły kierowca Nikita Mazepina, który osiągnął czas w sobotnich eliminacjach 1:25.685 minut i zajął ostatnie miejsca startowe, ale ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa niedzielny wyścig nie zajął.

Lando Norris był dziś drugi, ale najszybszy na 18-calowych oponach - Zdjęcie: HB Press

Zdobył trzecie miejsce Sebastian Vettel w Aston Martin, który znajduje się w przeprojektowanym samochodzie wyścigowym Punkt wyścigowy od sezonu 2019 opóźniony o sekundę. Niemiec odjechał 134 nabojów, ale zadbał też o jedyną przerwę w testach, ponieważ został na torze z powodu problemów technicznych. Czwarte miejsce w bolidzie wyścigowym W10 zajmowane przez nowego członka Mercedesa George Russell, był piąty Pierre Gasly w AlphaTauri, a szósty Carlos Sainz w Ferrari, co było s Przejechane 151 okrążeń nawet najbardziej pracowity zawodnik.

Zajął siódme miejsce w trzyletnim samochodzie wyścigowym RS18 używanym przez zespół Alpine Fernando Alonsoa ósme miejsce zajął nowy stały kierowca wyścigowy Alfa Romeo, Chińczyk Do Guanyu Zhou. Meksykańska Sergio Perez jest w Red Bullu RB15 z sezonu 2019 z opóźnieniem 2,6 sekundy wywalczył przedostatnie miejsce, a ostatni padł Pietro Fittipaldi, który zastąpił Nikitę Mazepin w Hadze. Williams nie wystąpił dzisiaj, ponieważ nie mają przebudowanego starego samochodu wyścigowego.

Trzeci był Sebastian Vettel, któremu mechanicy założyli odświętny strój przed wyjazdem na tor - fot. HB Press

Przetestowała się wreszcie zakończył się w tym roku Sezon Formuły 1 - przynajmniej praktycznie. Bo teoretycznie jest nadal aktywny, ponieważ nie wiadomo jeszcze, czy będzie działać Mercedes dotarł do sądu apelacyjnego, czy nie. Po raz pierwszy Formuła 1 powróci do testy zimowe w przyszłym roku w Barcelona in Bahrajn, tym razem z nową generacją samochodów wyścigowych.