FORMUŁA 2: Niedzielne zwycięstwo TICKTUMY u siebie

Daniel Ticktum wygrał burzliwy wyścig sprinterski Formuły 2 na torze Silverstone. Na podium stanęli także Christian Lundgaard (ART) i Louis Deletraz (Charouz).

Daniela Ticktuma (DAMS) jest w niedzielę w Wielkiej Brytanii Silverstone wygrał wyścigi sprinterskie i tym samym odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 2. Brytyjczyk dominował na pierwszym miejscu przez większą część 21-okrążeniowego wyścigu, ale w końcu prawie go zaskoczył Christiana Lundgaarda (ART), który po zmianie opon jechał znacznie szybciej. Trzecie miejsce przypadło Szwajcarowi Do Louisa Deletraza (Charuz).

Za Mick Schumacher czwarty wyścigowy weekend sezonu 2020 zakończył się rozczarowaniem. Syn Michael Schumacher był szósty i tyle w punktach. Ale potem zabrali go z jego zespół Premy wezwany do boksów w celu zmiany opon podczas fazy samochodu bezpieczeństwa. Problem polegał na tym, że zrobili to dopiero później druga runda za samochodem bezpieczeństwa.

Dlatego tak jest Schumacher spadł na 13. miejsce i nie mógł później znacząco poprawić rankingu. Po błędzie na ostatnim okrążeniu ukończył wyścig na 14 miejscu, w pierwszym z dwóch weekendów wyścigowych na Silverstone, wziął tylko zebrane dwa punkty.

On walczy o zwycięstwo Bilet objął prowadzenie z pierwszej pozycji startowej, ale potem on Lundgard w kilku zakrętach przeskoczył z piątego na drugie miejsce. Duńczyk utrzymywał tę pozycję do 13. okrążenia, zanim został wyprzedzony Callum Ilott (Wirtuozi).

Brytyjczykowi się spieszyło, bo po zderzeniu z Yuki Tsunodo (Carlin) dostał 5-sekundową karę w pierwszej rundzie. Dwie rundy później nie miało to już znaczenia. Ilotta obrócił się w narożniku klubu, silnik jego samochodu zgasł i wyścig się dla niego skończył.

Potem przyjechał na tor samochód bezpieczeństwa, z którego wielu skorzystało, aby zatrzymać się w dołach. Byli jednymi z pierwszych, którzy zareagowali na ART i na Samochód wyścigowy Lundgaarda zamieniłem twarde opony na średnie. Kosztem tego jest członek Młody Renault stracił trzy miesiące, które odzyskał po restarcie na ostatnich trzech okrążeniach wyścigu – i stracił do zwycięstwa zaledwie 0,3 sekundy.

w Nagrody również zastosowały tę samą strategię, zarówno w Schumacher jak również w Do Roberta Schwarzmana, ale jedno okrążenie później, po tym jak kierowcy jadący za samochodem bezpieczeństwa już się zbiegli. Oprócz tego, że taktyka nie zadziałała, Prema miał też problemy z naprawą tylne prawe koło do samochodu wyścigowego Schwarzmana.

Uplasowali się za trójką najlepszych Jehana Daruvali (Carlin), zwycięzca wyścigu głównego Nikita Mazepin (Hitech), Filip Drugowicz, Nobuharu Matsushity (oba MP Motorsport) i Jack Aitken. Prowadzi po ośmiu wyścigach Schwarzman, który ma 81 punktów przewagi Do Ilotów (73) w Lundgard (69). Schumacher, który w poprzedni weekend zajął czwarte miejsce na Silverstone, spadł na dziewiąte miejsce po dwóch mniej udanych wyścigach z 41 punktami.