Fernando Alonso: Wypadek podczas pierwszego oficjalnego rajdu w RPA

Były kierowca Formuły 1, Fernando Alonso, miał wielkie szczęście, że rozbił się podczas swojego pierwszego oficjalnego rajdu w RPA. Jego Toyota Hilux przewróciła się kilka razy, ale Alonso i jego pilot Marc Coma nie odnieśli obrażeń.

Fernando Alonso, dwukrotny mistrz świata Mistrz Formuły 1, ma swój pierwszy oficjalny występ rajdowy - to już piąty wyścig Południowoafrykański bieg przełajowy mistrzostwa Lichtberga 400 – przeżyła dwie przerażające chwile. Dwukrotny zwycięzca wyścigu 24-godzinny Le Mansa, który ścigał się z gwiazdą Rajdu Dakar Marco Como, jest ze swoim Toyota Hilux kilka razy przewrócił się, ale na szczęście nikt nie został ranny.

Alonso startował w RPA z rodakiem Marco Como, legendą Rajdu Dakar
Alonso i Coma musieli jechać do serwisu bez przedniej szyby

w przewracając samochód wyścigowy, zniszczeniu uległa przednia szyba, w wyniku czego musieli to zrobić Alonso i jego pasażer śpiączka kontynuuj wyścig z okularami. Udało im się dotrzeć na całość strefy serwisowe, gdzie naprawiano ich Toyotę. Jednakże Alonso in śpiączka nie mieli szczęścia, bo wleciał w przednią szybę stado ptaków, więc musiał śpiączka utrzymuj szklankę na miejscu przez całą drogę do miejsca docelowego. Ponieważ stracony czas, zawodniczki nie zostały sklasyfikowane.

Według przedstawicieli zespołu Toyoty Hilux, Fernando Alonso spisał się dobrze w swoim pierwszym oficjalnym rajdzie.
Aż do osiągnięcia ostatecznego celu, czyli pojawienia się na Rajdzie Dakar 2020, Marc Coma zapewni mu wystarczającą pomoc, aby był dobrze przygotowany do tego wielkiego wyzwania.

Sen jest jego własny pierwszy występ brał udział w prawdziwym wiecu, zwłaszcza w zakresie tego, co zostało ustalone cel i to jest pojawienie się na legendarnym Rajd Dakar 2020 v Arabia Saudyjska, gdzie rutynowiec będzie ścigał się obok niego Marek Koma. Kiedy jest Alonso dotarł do celu, natychmiast opublikował w sieci społecznościowej i twitterze, gdzie napisał: „To były wspaniałe trzy dni w Afryce Południowej z Marco Como i zespołem Hilux. Wiele się nauczyłem i odkryłem, ale czuję się dobrze."