in ,

FORMUŁA 2: W pierwszej najlepszej Callum ILOTT, w drugiej Felipe DRUGOVICH

Mick Schumacher miał spore szanse, by stanąć na podium w pierwszym wyścigu serii F2, ale popełnił błąd i spadł na 13. miejsce.

Zwycięstwo w pierwszym wyścigu przypadło mu Callum Ilott (wirtuoz). Brytyjczyk wygrał po 40 okrążeniach wyprzedzając dwóch debiutantów, Marcus Armstrong (sztuka) in Robert Schwarzman (Prema). Co ciekawe, wszyscy trzej są najszybszymi członkami zespołu Ferrari.

Wyścig był dla niego pechowy Guanyu Zhou (wirtuoz), który startował z pierwszej pozycji startowej, ale z powodu problemów technicznych stawał się coraz wolniejszy iw końcu musiał zaparkować w boksach.

Zamiast na podium trwa pierwszy wyścig Formuły 2 Red Bull Pierścień Sobota Mick Schumacher (Prema) zakończyło się gorzkim rozczarowaniem. Syn Michael Schumacher pojechał dobry wyścig i najprawdopodobniej zająłby miejsce na podium, gdyby nie popełnił błędu.

W wyścigu sprinterskim najszybszy nowicjusz Drugowicz

Nowicjusz Felipe Drugowicz (MP Motorsport) zwyciężył w niedzielnym wyścigu sprinterskim cyklu Formuły 2 w Spielbergu. Brazylijczyk wykorzystał pole position, które mu się należało po dziesiątym miejscu w sobotnim wyścigu, by odnieść swoje pierwsze zwycięstwo. Prowadził od startu do mety.

Po 28 okrążeniach wygrał wcześniej Louis Deletraz (Charouz). Szwajcar wyrównał swój najlepszy wynik w historii Formuły 2, ale wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w tej serii. Trzecie miejsce poszło do Daniela Ticktuma (DAMS). Podobnie jak w wyścigu głównym, gdzie przez błąd w prowadzeniu ominął podium, tak i on jest drugi Mick Schumacher (Prema) pokazał dobre tempo wyścigowe i zdobył pierwsze punkty zajmując siódme miejsce.