Testy MotoGP, MISANO: Maverick VINALES z najszybszym czasem okrążenia

Maverick Vinales ustanowił najlepszy czas okrążenia podczas wtorkowych testów w Misano. Dorna przetestowała wykorzystanie komunikacji radiowej w stylu F1 z wieloma kierowcami.

Są we wtorek Zespoły MotoGP między dwoma wyścigami w Misan mieli okazję przetestować swoje motocykle i zbadać problemy, które mieli podczas poprzedniego weekendu wyścigowego. Ponadto są o godz Dorni przetestował nowy system komunikacja radiowa między boksami a zawodnikiem.

Brakowało niedzielnego zwycięzcy. Kierowca Petronasa Yamaha, Franco Morbidelliego, opuścił dzień testu. Żołądek Włocha burczał i postanowił zachować energię na drugi mecz u siebie w ten weekend. Brakowało również kierowcy Hondy, Stefana Bradla, członek zespołu LCR, Cal Crutchlow (z powodu kontuzji) oraz kolarz Tech 3 KTM, Ikera Lecuony.

Franco Morbidelli opuścił wtorkowe testy w Misano z powodu złego samopoczucia.

Z technicznego punktu widzenia było to najważniejsze wydarzenie dnia nowy wydech Yamahy. Valentino Rossi przetestowała nowy komponent, który zdaniem ekspertów powinien przyczynić się do wytrzymałości. Nowy wydech jest znacznie dłuższy niż poprzednio używany.

To powinno pomóc w zwiększeniu momentu obrotowego przy średnich prędkościach. W związku z tym kierowcy nie musieliby już tak wysoko obracać silnika, co powinno ulec poprawie trwałość motocykla podczas wyścigu. Możliwe jest również, że dłuższy wydech pomaga lepszy transfer ciepła z dala od silnika.

Oprócz nowego wydechu był garażowany Yamaha na motocyklu Maverick Vinales można również zauważyć nową karbonową nogę sprężyny. Hiszpan przetestował również dźwignię hamulca tylnego koła, wzorowaną na skuterach z automatyczną skrzynią biegów.

Vinalesa miał paskudny upadek we wtorek, ale i tak zakończył dzień najlepszą porą dnia. Zawodnik, z którym rozpoczął wyścig w ostatni weekend pole pozycji pokonał okrążenie w 1:31,532 minuty. Dla porównania, w sobotnie popołudnie był szybszy tylko o 0,121 sekundy. Kolega z drużyny Valentino Rossi był dopiero na 17. miejscu.

Hondę na testach reprezentowało tylko dwóch kierowców. Oprócz Alex Marquez kierowca LCR również ukończył swoje okrążenia Takaaaki Nakagami. Japończyk został dziś rano przetestowany z tegoroczną Hondą Stefan Bradl, którzy nie brali udziału w tym teście. Nakagami zajął drugie miejsce w klasyfikacji dnia z czasem 1:31,803 minuty. Zmodyfikowany układ wydechowy został również przetestowany przez inżynierów Hondy u Alexa Marqueza.