INDY 500: Marcus ERICSSON tegoroczny zwycięzca wyścigu wszystkich wyścigów AMERYKAŃSKICH

Marcus Ericsson oparł się atakom zawodnika McLarena, Pata O’Warda i wygrał dramatyczny 500-milowy wyścig w Indianapolis.

Marcus Ericsson, były zawodnik Formuły 1, jest zwycięzcą tegorocznego wyścigu Indy 500, ponieważ zdołał odeprzeć młodzieńcze ataki McLarna w ostatnich trzech rundach Pata O'Warda. Szwed, który jeździł dla F1 Caterham in Sauberprowadził pod koniec wyścigu, ale czerwona flaga zniweczyła jego przewagę na kilka okrążeń przed końcem.

„Teraz ich uwielbiam” on żartował Ericsson, gdy przypomniano mu, że nie jest fanem owali, gdy w 2019 roku, gdy nie dostał miejsca w Formule 1, przeniósł się do Indy. Szwed prowadził swój wyścig i wykorzystał błąd Scott Dixon, który otrzymał karę za przejechanie przez boksy, ponieważ wcześniej jeździł w nich zbyt szybko.

Ericsson został dopiero drugim szwedzkim kierowcą, który kiedykolwiek wygrał słynny wyścig i przekroczył linię mety tuż przed O'Wardom, po zaciętej walce w ostatnich trzech rundach. Meksykański na ostatnim okrążeniu znalazł się obok Szweda, ale nie udało mu się go wyprzedzić i finiszował w drugie miejsce.

Brazylijski weteran zajął trzecie miejsce Tony Canaan, a z byłych zawodników Formuły 1 był Alexander Rossi piąty, Juan Pablo Montoya jedenasty, Takuma Sato finiszował jednak na 25. miejscu za okrążeniem. Romain Grosjean in Callum Ilott nie ukończyli wyścigu.