Suzuka FP2: Drugi trening i prowizoryczny biegun również do Bottasa

Valtteri Bottas wygrał również swój drugi wolny wyścig treningowy do Grand Prix Japonii na Suzuki. Fin był o jedną dziesiątą szybszy od Lewisa Hamiltona, a trzecie miejsce zajął Max Verstappen. Jeśli kwalifikacje odpadną w niedzielny poranek, może to być również pierwsza trójka na początku niedzielnego wyścigu.

W innej darmowej praktyce GP Japonii był stan wyjątkowy. Dlatego odwołania sobotnich imprez na torze w Suzuki i możliwe odwołanie kwalifikacji w niedzielny poranek przed wyścigiem drugi trening również został uznany za tymczasowe kwalifikacje. Tak jak w pierwszym wolnym treningu, tym razem też Mercedes jechał we własnej lidze, był za oboma zawodnikami srebrnych strzał Verstappen, obie Ferrari ale tylko na czwartym i piątym miejscu.

Wyniki drugiego wolnego treningu, który również można uznać za harmonogram startu do niedzielnego wyścigu.

Tym razem też był najszybszy Valtteri Bottas mianowicie z czasem okrążenia 1:27.785 minut, co osiągnął na miękkiej mieszance gumowej. Fin był za dziesiąte części sekundy szybciej niż kolega z drużyny Lewis hamilton. Około trzech dziesiątych sekundy za Dolny został z tyłu Max Verstappen, który był szybszy niż Duet Ferrari, gdzie on był Leclerc szybszy niż Vetla. Ten ostatni był o półtorej dziesiątej sekundy za swoim kolegą. Był szósty Alex Albon, który był tylko jeden za Vettlem dwie setne sekundy.

Lewis Hamilton był jedną dziesiątą sekundy za swoim kolegą z drużyny
Trzeci był Max Verstappen, który wyprzedził oba Ferrari

Siódmy było, tak jak w pierwszej praktyce, znowu Carlos Sainz z opóźnieniem 1,26 sekundy, ósme miejsce on zajęty Sergio Perez (+1,51), dziewiąte miejsce zajęło Pierre Gaslyu (+1,56) i był dziesiąty Land Norris (+1,57). Z jedenaste miejsce dalej jednakże sklasyfikowano: Kimi Raikkonen, Daniil Kvjat, Romain Grosjean, Lance Stroll, Antonio Giovinazzi, Kevin Magnussen, Daniel Ricciardo, Nico Hülkenberg, Robert Kubica i George Russell.

Valtteri Bottas zajął się również pierwszym godnym uwagi incydentem drugiej wolnej praktyki.

Godne uwagi przykłady drugiego treningu: Pomimo tego, że mógł Drugi trening zadecydował również o kolejności startu niedzielnego wyścigu, ale na torze nie było wielu incydentów. Dla największych poślizg zaopiekował się Valtteri Bottasktóry obrócił się po wyjściu z ostatniej szykany. Jednak tuż przed końcem treningu widzieliśmy dużo bliskie spotkanie med Ricciard i Magnussen. Duńczyk był włączony symulacja wyściguale przed ostatnią szykaną popełnił błąd hamowania. Daniel Ricciardo, który jednak był włączony szybkie okrążeniejest duński wyprzedził na zewnątrz i najwyraźniej wyścigowiec Haas Nie widział Australijczyka iw ostatniej chwili oboje byli zapobiec ewentualnej kolizji.