Miguel OLIVEIRA wygrał wyścig o Grand Prix Katalonii

Portugalczyk Miguel Oliveira (KTM) jest zwycięzcą wyścigu o Grand Prix Katalonii, który na podium wywalczyli również Johann Zarco (Pramac Ducati) i Jack Miller (Ducati).

Fabio Quartaro, który ścigał się na ostatnich kilku okrążeniach rozpięty kombinezon ochronny i bez ochraniacza na klatkę piersiową zajął trzecie miejsce na mecie, ale był ukarany z trzysekundową marżą i musiał oddać swoje miejsce Australijczyk.

KTM, który nie złapał odpowiedniej formy na początku sezonu, wyraźnie wraca do walki o czołowe lokaty tak jak on Oliveira zajęła drugie miejsce w poprzednim wyścigu, po którym następuje teraz zwycięstwo w Katalonii. portugalski jest w Barcelona pod wrażeniem entuzjastów motocykli. Pokazał dużo dojrzała jazda, odpierał ataki rywali, w międzyczasie na chwilę Kwartalny również taktycznie zrezygnował z prowadzenia, ale wrócił na pierwsze miejsce.

Najbardziej zagrażały mu ostatnie okrążenia johan zarco w półfabryce Ukłon w stronę Ducati, który na mecie stracił zaledwie 175 tysięcznych sekundy, a lider w klasyfikacji generalnej również przyłączył się do walki o podium pod koniec wyścigu, Fabio Quartaro, ale ostatecznie został bez podium ze względu na wspomnianą karę, a podczas jazdy wywołał spore zaskoczenie wśród widzów, gdyż zaśpiewał kombinezon i wyrzucił plastikowy ochraniacz na klatkę piersiową.

Najbardziej niezwykłą scenę tego dnia zapewnił Fabio Quartararo, który podczas jazdy zdjął kombinezon i ochraniacz na klatkę piersiową.

Marc Marquez ukończył wyścig na ósmym okrążeniu, kiedy spadł z kolei nie. 10. Dla Hiszpana to trzecia z rzędu rezygnacja w tym sezonie. Było podobnie Valentin Rossi, dla którego wyścig zakończył się dziewięć okrążeń później i nawet miejscowi, bracia, nie ukończyli wyścigu Pol in Aleixa Espargaro.

Po raz pierwszy w tym sezonie udało im się również zebrać na trybunach wentylatorylokalne władze zezwalają na wjazd 24 tysiące fanów motocykl, co w przeciwnym razie oznacza w przybliżeniu means piąty pojemność tego toru wyścigowego.
Po siedmiu wyścigach sezonu utrzymał prowadzenie mimo kary Kwartalny, który ma teraz 118 punktów, jest drugi Zarco s 101. Miller jest trzecie z 90, Bagnaja i czwarty z 88.