WRC: Sebastien OGIER PO RAZ SIÓDMY MISTRZ ŚWIATA

Sebastien Ogier (Toyota) zdobył nowy laur, wygrywając ostatni rajd sezonu na Monzie.

Francuski ma już w sumie siedem tytułów mistrza świata Mistrzostwa WRC. Pierwsze sześć tytułów zdobył w latach 2013-2018. Cztery z nich zdobył m.in. Volkswagen, dwa s Bród.

Walka o tegoroczny tytuł została rozstrzygnięta w sobotę. W tym czasie kolega z drużyny Ogiera był Walijczykiem Elfyn Evanslider mistrzostw świata do ostatniego rajdu popełnił błąd i podczas śnieżycy zsunął się z drogi, tym samym Ogier bezpłatna ścieżka do tytułu.

Praktycznie musiał tylko dojechać do mety, gdyż jedynym pozostałym zawodnikiem był Estończyk Ott Tänak (Hyundai), zeszłoroczny mistrz, możliwości czysto teoretyczne, odniesie sukces tylko wtedy, gdy wygra rajd, dostanie ostatniego. "Stopień mocy„A jednocześnie Ogier powinien pozostać bez punktów.

Już w piątek po błędzie i problemach technicznych Belg również odpadł z walki o tytuł Thierry Neuville (Hyundai), czyli wcześniej rajd na Monzie trzecie miejsce w punktacji mistrzostw. To już koniec Ogier tytuł potwierdził zwycięstwem w wyścigu, już 49. indywidualnym sukcesem na najwyższym poziomie w swojej karierze. Na Monzy był drugi Ott Tanak (+ 13,9) i trzeci Hiszpan Dani Sordo (Hyundai; + 15,3).