in ,

Czy VERSTAPPEN OTRZYMA KOLEJNE PÓŁ PUNKTÓW? „Sprawdzimy to”

Punkt za najszybsze okrążenie Grand Prix Belgii przypadłby Nikicie Mazepinowi, debiutantowi Formuły 1 w zespole Haas, gdyby finiszował w pierwszej dziesiątce.

Młody Rosjanin to jego najszybszy czas samochód bezpieczeństwa zdobył na drugim okrążeniu, ale ponieważ wyścig został zatrzymany, czas miał się liczyć pierwsza runda. I tu wchodzi w grę Max Verstappen.

w oficjalnej Ostateczne wyniki FIA, pokonano tylko okrążenie startowe, co dałoby radę labirynt stracił najszybsze okrążenie, za które zawodnik zespołu Haas nie zdobył pół punktu mistrzostw, bo wyścig - a raczej Sobotnie eliminacje – nie dokończył wśród dziesięciu z najlepszych. Był najszybszy na poprzednim okrążeniu Max Verstappen z czasem 3:27.071 minut. Mimo to zawodnik Red Bulla nie ma jeszcze tego pół punktu. Koledzy z Motorsport-Magazin.com so Helmut Mark konfrontacji z ich ustaleniami. Austriak odpowiedział: „Sprawdzimy, chcielibyśmy dostać te połówki punktów."

Red Bull zobaczymy, czy Max Verstappen może zdobyć dodatkowe pół punktu za farsę w Belgii za najszybsze okrążenie, ale prawdopodobieństwo jest niskie, ponieważ nie przejechał pełnego dystansu okrążenia - Zdjęcie: HB Press

Według raportu portal niemiecki, istnieje prawdopodobieństwo, że tym razem dla najszybsze okrążenie ta połowa punktu nie zostanie przyznana, ponieważ przepisy wymagają odebrania jej”ważna runda". Jedynym okrążeniem klasyfikacyjnym było to, które wystartowało z boksów, a zawodnicy jeździli tylko tutaj 6,88 kilometrów. Normalne koło z Łączą się to jest 7,004 kilometrów. Nie ma wątpliwości, że ta sprawa będzie kontynuowana.